GERİ BİLDİRİMLER

KOÇLUK GERİ BİLDİRİMLERİ

Burçin DİDİNEDİN / Nokta A.Ş. Genel Müdürü

Yaşadığımız çağın gereği, kişisel ve kurumsal kimliklerimizi cilalayıp parlatma pahasına özümüze ait olan değerlerden uzaklaşarak sıkışmış bir hayat sürüyoruz. Algılarımızı sonuna kadar zorlamak zihin karışıklığını arttırmaktan öte bir fayda sağlamıyor. Bulmaya çalıştığımız aslında, görünenin ötesinde kendimizi tam ve bütün hissetmek üzere neye ulaşmak istediğimiz ve aslında kolaylıkla ona nasıl ulaşabileceğimiz. Koçluk, aradığımız cevapları ortaya çıkartan, çok etkili ve net bir yol haritasına döken yapılandırılmış bir aydınlanma süreci. Peşinde koştuğumuz hayaller uçup gitmeden kendi potansiyelimize ulaşmak ve hayallerine ulaşarak kendini gerçekleştirmek isteyenlere, ışık tutmak isteyenlere Koçluk Eğitimini tavsiye ederim. Bu eğitimde, Dr. Zerrin Başer ve Denge Merkezi ekibi, Yüksek bilinçli insanlığın zihinsel DNA’sını örmeyi öğretiyor.”

Faruk DÖNMEZ / Oyak Renault A.Ş. Endüstriyel-Sosyal İlişkiler ve Yönetim Kalitesi Departman Müdürü

Bu eğitim gerçek anlamda değişimimi tetikledi ve destekledi. Mesleği ve kariyer planı ne olursa olsun, çalışsın ya da çalışmasın, genç ya da yaşlı olsun, herkesin böyle bir programdan geçmesi gerektiğine inanıyorum.”

Nilay DENİZLİ / Altek Döküm – Dış Ticaret Yöneticisi

2008'den bugüne uzanan süreçte; Denge Merkezi çatısı altında Erickson'un Koçluk Eğitimini, Takım Koçluğu Eğitimini ve NLP Parctitioner Eğitimini tamamlamış bulunuyorum. Bunlara ek olarak, Denge Merkezi'nin düzenlediği Spiral Dinamikler ve 4 Kadran gibi seminer ve eğitim toplantılarına da katıldım. 5 yılı aşmış olan bu süreçte; aldığım tüm eğitimlerin iş yaşantıma, kariyerime, aile yaşantıma ve sosyal ilişkilerime olumlu etkisi ve katkısı çok büyük olmuştur. Fakat bunlardan da önemlisi, tüm bu eğitimlerin kişisel gelişimime sağladığı yarar ve olumlu katkıyı kelimelere sığdırmam çok zor. Eğitimlere başlamadan önce, bu süreçten sağlamayı hedeflediğim katkıları üç başlık altında toplamıştım:

- Kişisel Gelişim,

- Özel ve Sosyal ilişkilerimdeki gelişim,

- Toplumsal sorumluluk hedeflerime katkı sağlamak.

Bu eğitimlerden sonraki sürece dönüp baktığımda, her 3 alanda da olumlu adımlar atabildiğimi, hedeflerime yaklaştığımı görüyorum. Bugün, Bakır imalatı ve ihracatı yapan, Türkiye'nin ilk 500 sanayi Kuruluşu arasında yer alan bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışıyorum. Buna ek olarak da koçluk yapıyor ve eğitimlerime devam ediyorum. Bu süreç başladığında, koçluk eğitimlerinin, sadece kişinin iş ve özel yaşantısına katkı sağlayacağını düşünüyordum. Oysa bugün, bu tarz eğitimleri almamış bir kişinin, etkin ve verimli bir yönetici olmakta zorlanacağını, eğitimleri alarak kendilerini desteklemiş olan kişilerin de kariyerlerinde çok daha önlerinin açık olacağını ve çalıştıkları kuruma da büyük katkılar sağlayacaklarını düşünüyorum.

İş, sosyal, özel ve bireysel dünyasında fark yaratmak isteyen, kendini sürekli gelişime adamış, öğrenmeye ve ilerlemeye açık olan herkese bu eğitimleri kesinlikle tavsiye ederim ve çıkacakları bu uzun yolculukta bu eğitimlerin etkin ve doğru bir başlangıç noktası olacağını belirtmek isterim."

Ali AKTAŞ / Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Ticaret A.Ş. After Sales Department │Manager Turkey & Middle East

Lider ve koç bir yönetici olma hedefi ile Erickson College ve Türkiye Temsilcisi Denge Merkezi ile 2011 yılında tanıştım. Bugüne kadar geçen sürede aldığım koçluk eğitimleri, takım koçluğu, NLP ve daha birçok eğitim sonucunda, denge merkezinin hayatımın bir parçası olduğunu ve bu sürecinin bana bir eğitimden öte, gerçek bir yaşam tarzı kazandırdığını görmekteyim. Denge Merkezi’nin sistemli, profesyonel ve destekleyici yaklaşımları ve eğitimleri, tipik kişisel gelişim eğitimleri ötesinde, katılımcılara büyük farkındalıklar kazandırmaktadır.”

Nerhan HEPŞEN / Marsh Türkiye İnsan Kaynakları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı

Bilinçli bir seçim yaptığınızı, Erickson Koçluk sisteminin daha ilk modülüyle anlıyorsunuz. Belki de bu metodoloji, son dönemlerde ortaya çıkan ve herkesin ben "yaşam koçuyum" tanımını kafamdan daha ilk adımda ortadan kaldırmasıyla rüştünü ispat etti. Son derece sistematik yaklaşımları, içinde barındırdığı araçlarıyla hem kendi alanınızı, hem de müşterinin faydalanacağı alanları kelimenin tam anlamıyla donatıyor. Bu sürecin bendeki en büyük etkisi, koç olmanın ne demek olduğunu öğrenmenin yanı sıra, mesleklerimizin bize giydirmiş olduğu, bedenimize tam oturmamış ceketlerden kurtulmak oldu. Diğer bir deyişle; deneyimlerimizdeki yanlışlardan kurtulmak, hatta onları sürdürmemek adına, sadece koç olmak isteyenlerin değil, daha doğru bir yönetici şapkası taşımak isteyenlerin de kaçırmaması gereken bir deneyim olduğuna inanıyorum.

Teşekkürler Zerrin Başer ve Denge Merkezi'nin tüm gönüllüleri !"

Mustafa Ayhan

Kurumsal alışkanlık işte; kişisel gelişim eğitimleri... Yetkinlik matriksinde sen nerdesin, hedef nerde, aradaki gap için bir kişisel gelişim eğitimi... Yıllık planlar yapılır ve bir sürü powerpoint yoğun eğitime katılırsın filan...

Amaç insana dokunmak olunca, benim gibi kendisi ile uğraşmayı seven, sınırlarını sürekli zorlayan 6 kişi ile yollarımız çakıştı. Tesadüfe bakın ki, en yakınımda, kendi şirketimde idi bu insanlar. Sevilay kurum içi koçluk dedi, yapmaya başladık, Ali eğitimler gönderdi, almaya başladık... Biz 7 kişi (bu yedi sayısının bir hikmeti var da, neyse...) bir arada bir şeyler yapalım dedik ve "Takım Koçluğu" fikri çıktı. Sağolsun Kamelya ve Nilgün eğitimi ayarladı ve eğitime katıldık. Ben kendimi biraz kötü hissettim baştan, Gestalt Koçu'yum ama Erickson eğitimi alıyorum diye, sonra iyi ki yapmışım dedim, farklı ekolleri tanımak benim zenginliğimi artırdı :)

Eğitim başladığında 7 farklı kişiydik, eğitim bittiğinde bir takımın üyesi 7 farklı kişi olarak ayrıldık. Yüksek Performanslı Takım koçluğu eğitiminde biz takım olmayı deneyimledik; vizyonumuzu oluşturduk, takım kurallarımızı, değerlerimizi, yol haritamızı... Biz kurumiçi koçlar olarak bireylere dokunurken artık takımlara dokunacağız, daha fazla insana ulaşacağız.

Çok yüksek performanslı bir takım olduk, çünkü çok iyi bir takım koçumuz vardı; Dr. Zerrin Başer. Bize hem eğitim verdi hem de bizim takım olma sürecimizde takım koçumuz oldu. Feyza Köseoğlu'da 3 gün bizimle birlikteydi ve bize çok destek oldu.

Çok yüksek performanslı bir takım olduk, çünkü sevgimiz vardı, birbirimize ve insana olan güvenimiz, herkesin yüreği vardı ortada ve inanılmaz bir enerji. Enerji demişken, bir sabah eğitime Yi Jin Jing yaparak başladık ve uçtuk o gün uçtuk :) En önemlisi de farklılıklarımız vardı; farklı cinsler, farklı koçluk yaklaşımları, farklı dinler, farklı düşünceler, farklı görüşler (hele de Burcu'nun bize farklı yerlere götürmesi, Mehmet'in susarak konuşması yok mu)... hepsine saygı duyduk, herkesin tam ve eksiksiz olduğunu kabul ettik...

Şimdi sıra bu öğrendiklerimizi yaymaya geldi, sevgiyle insana dokunmaya. Biz bir takım olarak buna inandık, geliyoruz!

KAYNAK: http://mayhanblog.blogspot.de/

Ayşe Baytok

İlişki Aile koçluğunun konuyu çok güzel bir şekilde ele alıp, farklı açılardan yaklaşarak gerekli metotları aktarması nedeniyle çok bütünsel ve faydalı olduğunu düşünüyorum.”

Nazmiye Beşe Baytaz

Koçlukla ilgili daha önce öğrenilen yöntemlerin amaca hizmet eden ve yapılandırılmış şekliyle İlişki koçluğuna etkisini görmek ve bireyden çifte bu dokunuşun etkisini fark etmek harika bir deneyim oldu.”

Serdar Savaş

Kendimi tanımak ve bilmek konusunda farkındalığım arttı. Organize, profesyonel, sıcak, ilgili ve eksiksiz bir organizasyon...”

Işıl Orkun

Çok güzel bir deneyim. Çok kaliteli bir eğitim ve eğitim kurumu... Koçluğun bir “Kazan-Kazan” program olduğunu anladım. Dana mutlu bir dünya için, umarım daha fazla kişi bu programdan faydalanır.”

Esra İnan

Tüme varım ve tümden gelim kurguları dahice hazırlanan, “ben”i gösteren bir eğitim. Hem kendinize hem de çevrenizdeki tüm insanlara etki edecek muhteşem bir dokunuş.”

Dilek Satıoğlu

Zamanlama, fiziksel alan, materyaller, renkli güzel kağıtlar, kalemler, kartlar, güleryüz, süpervizörler... Her şey şahaneydi.”

NLP GERİ BİLDİRİMLERİ

Burçin DİDİNEDİN / Nokta A.Ş. Genel Müdürü

Kimi zaman duyularımızın ötesinde bize derinden fısıldayan bir ses vardır. Eğer siz de o sesi daha yakından dinleyebilmek, onunla konuşmak ve derindeki kendinizi tanımak isterseniz doğru yerdesiniz. Dr. Zerrin Başer ve Denge Merkezi ekibi sizi kendi beyniniz ve ötesi ile tanışma deneyimini, yapılandırılmış ve kolaylıkla anlayabileceğiniz bir dilde aktararak yaşatıyor.

Değişimi fark eden, hayatının dümenini kavrayan ve yeni ufuklara yelken açmak isteyen özgür ruhlara bu limana uğramalarını tavsiye ederim.”

Faruk DÖNMEZ / Oyak Renault A.Ş. Endüstriyel-Sosyal İlişkiler ve Yönetim Kalitesi Departman Müdürü

Bu eğitim insanın düşünme sistemi, duygu ve davranış mekanizmasını anlamama, kendimi ve başkalarını daha iyi anlayarak duygusal dengemi daha iyi yönetmeme, iletişim kalitemi artırmama yardımcı oldu. Bu eğitimde öğrendiklerim, başkalarına yardımcı olduğum koçluk, danışmanlık gibi alanlarda en önemli araçlarım olarak çantamı süslemektedir.”

Ali AKTAŞ / Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Ticaret A.Ş. After Sales Department │Manager Turkey & Middle East

Lider ve koç bir yönetici olma hedefi ile Erickson College ve Türkiye Temsilcisi Denge Merkezi ile 2011 yılında tanıştım. Bugüne kadar geçen sürede aldığım koçluk eğitimleri, takım koçluğu, NLP ve daha birçok eğitim sonucunda, Denge Merkezi’nin hayatımın bir parçası olduğunu ve bu sürecinin bana bir eğitimden öte, gerçek bir yaşam tarzı kazandırdığını görmekteyim. Denge Merkezi’nin sistemli, profesyonel ve destekleyici yaklaşımları ve eğitimleri, tipik kişisel gelişim eğitimleri ötesinde, katılımcılara büyük farkındalıklar kazandırmaktadır.”

Yıldırım Yiğitoğlu

NLP her farkındalık sahibi insan tarafından alınması gereken bir eğitim. Hayatı çok kolaylaştırıyor ve mutluluğu yaşatıyor.”

Evşen Emre

Günlük yaşamda da bunları uygulayabilmek ve yeniden doğan yeni ben ile tanışıp yaşamak harika.”

Özlem Demiray

NLP yaşamımdaki eksik bir parçanın tamamlanmasıydı.”

SİZE ULAŞALIM