anasayfa

1. Sayı / Haziran - Temmuz

02 / 06
"YENİ VE YENİLİK" | 1. SAYI / Haziran - Temmuz

Denge Merkezİ’nden Merhaba,

“Yeni ve Yenilik” Denge Merkezi’nin sıklıkla kullandığı kelimeler arasında yer alır. Bu kez kullanılmasının nedeni, yıllar önce farklı şeklide yayınladığımız bültenimizi “yeniden” ve yepyeni bir yaklaşımla sizlerle paylaşmak. Öncelikle iki ayda bir yayınlayacağımız bültenlerimizin her birine birer tema seçmek istedik. Tahmin edebileceğiniz gibi ilk bültenimizin teması “Yenilik”!
Her zaman merak ederim, ortalama bir lisan, günlük dilde -en iyimser tahminle- 500-700 kelime ile konuşulurken, “yeni”yi bize nasıl ve nelerle anlatabilir?
“Yeni” kelimesi; tanınmayan, bilinmeyen, o güne kadar düşünülmemiş, isimlendirilmemiş olan, en son edinilen gibi tanımlarla ifade ediliyor. Bununla birlikte insan beyni bir veriyi algılarken önce “Bu bende var mı?”, yani “Daha önce duydum mu, biliyor muyum?” diye değerlendiriyor. Cevap “Evet” ise yeni, eski gibi algılanıyor ve benzeyen ne ise onunla eşleşiyor. İşte tam da bu nedenle artık “ezber bozmak”, olan bitene, merakla ve sanki ilk defa duyuyor, görüyor, okuyor gibi farkındalıkla yaklaşmak önem taşıyor.
“Yeni” her an yaşamın içinde var aslında. Sabah uyandığınızda soluduğunuz hava yeni; daha önce onu hiç solumadınız! Yıkandığınız su yeni; daha önce o suyla hiç yıkanmadınız! Doğada eski olan hiçbir şey yok. Belki diyebilirsiniz ki; “Bitkiler olduğu yerde dururlar.” Örneğin Kos (İstanköy) Adası’nda Hipokrat’ın gölgesinde öğrencilerine ders verdiği 2500 yıllık Çınar ağacı asırlardır orada öylece duruyor. Hayır, aslında o da her gün yepyeni yapraklarla, kendini gökyüzüne farklı bir biçimde sunuyor.

Yaşamın yenİ ve farklı deneyİmİnİ güne başlarken ve gün İçİnde nasıl yaşıyorsunuz?

Sİzİn İçİn her gün “yenİ” ne var?

Kendİnİzde her gün “yenİ” ve “farklı” neyİ keşfedİyorsunuz?

Yoksa günler bİrbİrİnİ kovalamaya mı başladı?

İşte bu tam olarak bİr tehlİke çanı!

Her an yaşanmakta olan deneyimden daha kıymetli hiçbir şeyimiz yok aslında. O deneyimi tıpkı laboratuvara girmiş, araştırma yapan ve çok önemli bir keşfin peşinde olan biri gibi incelediğimizde, hem kendimize, hem yaşama ve hem de insana dair çok engin bakış açılarına ulaşabiliriz. Gerçek zenginlik ve derinden gelen mutluluk insanın her bir yeni farkındalığı ile birleştikçe “İNSAN potansiyelini deneyimlemenin” hazzı ortaya çıkar.
Koçluk; her zaman anda kalarak, çok iyi dinlemek ve koçluk alan kişiye açılan nötr alan içinde bütünsel ve sezgisel algıyı sonuna kadar açarak güçlü sorular sormaktır. işte tam da bu nedenle koçluk her an “yeni”yi içinde barındırır. Bilinen ve duyulanı yeni bir gözle görmeyi ve üzerine bilinmeyeni yaratmayı sağlar. Günler birbirini kovalamaya başladı ise koçluk zamanınız gelmiştir. ☺
Şu andan başlayarak, sizin için belki görünen ve bilinen perdesinin arkasında yer alan “yeni” yi keşif oyununa ve fark ettiklerinizi de dilediğiniz şekilde paylaşmaya ne dersiniz?
Dün fark ettiğim bir “yeni”yi hemen paylaşayım; her şeye derin bir nötrlükten bakabilen, duyguları tam da kenara park edebilen, berrak, geniş açılı ve engin görebilen bir gözüm olduğunu keşfettim…
Nice yeniliklerle….

Dr. Zerrin Başer, PCC

Denge Merkezi Ailesi Üyesi
iPad

The New Human / YENİ İNSAN

Christopher ve Sheila Cooke

5 Deep Limited
2011 yılında Denge Merkezi öncülüğünde Türkiye'de gerçekleştirdiğimiz Spiral Dinamikler çalıştaylarının öncesi, "Açık Dalgada Sörf " ve "Fısıltıları Dinlemek" gibi, çok da sıradan olmayan başlıklar, Denge Merkezi tarafından kabul edildiğinde çok mutlu olmuştuk. Bu durum, Türklerin, insan gelişimine ait ortaya çıkan, yeni ve yaratıcı hikayeye açık ve hazır olduklarının bir göstergesiydi. Bu nedenle, Denge Merkezi’nden "yenilik" konusunda bir makale yazmamız için istek gelmesi hiç de şaşırtıcı olmadı!
Esas şaşırtıcı olansa; bu sene Mayıs ayında İstanbul Denge Merkezi ofisinde gerçekleştirdiğimiz Bütünsel Spiral Dinamikler Eğitimi esnasında sorulan soruların derinliği ve kapsamı oldu. Soruların ve yorumların bir çoğu insanlığın şu anda deneyimlemekte olduğu "bilinçteki önemli sıçrama" ya odaklıydı. Bu sorulara ve paylaşımlara örnek vermek gerekirse;

“Şimdi fark ediyorum ki, bu sefer bilinç seviyelerinin aşamalarına karşı daha büyük bir kabullenme içindeyim. Bu eğitime daha önce katıldığımda insan gelişimine ait aşamalara karşı çok kuvvetli çekim ya da itme hissetmiştim. Eğer bu sıçrama ben de gerçekleştiyse, sorum şu olacak: "Diğerlerinin de, bilinç seviyesinde aynı sıçramayı gerçekleştirebilmelerine nasıl yardımcı olabilirim?”

“Bilinç aşamalarındaki sıçrama çocuklarda nasıl oluyor? Çocukların 2. döneme ait sorular sorduklarını gözlemliyoruz. Onlar zaten birinci seviyeden ikinci seviyeye sıçramayı gerçekleştirdiler mi?”

“Dün akşam şöyle bir rüya gördüm . Domates satan bir sokak satıcısı, "Yeni DNA'lar , yeni DNA'lar " diye bağırarak satış yapıyordu :))”

Evrensel algıdaki "yenilik", yaratıcı evrimsel bir süreçtir. Profesör Clare W. Graves Bütünsel Zeka'nın ortaya çıkışını "İnsan türü için büyük bir sıçrama" olarak tarif eder. Ken Wilber gözlemlerini şu cümle ile özetler; "Yeni bir gün, yeni ağaran bir şafak. Bu yeni bir erkek ve yeni bir kadın. İşte Bütünsel İnsan".
Tıpkı kullanılmadan dolap raflarında saklanan kıymetli porselenler gibi, karmaşa ile başa çıkma kapasitesi her insanda rafa kalkmış şekilde mevcuttur. Bu tür yeni kapasiteleri biz "Gizli Potansiyel" olarak adlandırıyoruz. Ne yazık ki genelde İnsan Kaynakları sistemleri, "Yeni İnsan"ın karmaşa ile baş edebilme kapasitesinin çok daha gelişkin olduğunu fark etmeyerek , bu yeni kapasiteleri yanlış anlıyor ve reddediyorlar. Bizim "Solonics" olarak adlandırdığımız çalışmalarımızın en öncellikli işlevlerinden biri "Gizli Kapasitelerin" açığa çıkmasını ve kullanılmaya başlanmasını desteklemek.
Pek çok kişi için, yeni kapasitelerine dair yeni yetenekleri tamamıyla kullanabilir hale gelmeleri ve bir nevi perdenin ortadan kalkmasını sağlayan farkındalığa ulaşmak, aydınlatıcı bir deneyim olarak tarif ediliyor. "Şükürler olsun ki deli değilim" veya "Sanki gözlerimden bir perde kalktı" gibi ifadeler, Solonics programlarına katılanların sık sık dile getirdiği cümleler.
Geleceğe baktığımızda "Yeni İnsan'dan" beklentilerimiz neler olabilir? İstanbul'da gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde katılımcılarımız, "Spiral Dinamik Yürüyüşü" olarak adlandırdığımız ve insan gelişiminin şimdiye kadar bilenen 8 aşamasını deneyimledikleri ve birbirlerine koçluk yaptıkları yolun sonunda "Mercan" olarak adlandırılan 9.aşamaya dair sezgisel paylaşımlarda bulundular. Şu anda "Mercan"a dair çok az şey biliyoruz çünkü ortaya çıkışı daha çok "yeni". Ancak biz İstanbul'da "Mercan"a dair çok ilginç fikirler duyduk:

Gelecek odaklı "Ben",

Evrensel anlayışa sahip bir İnsan Formu,

İlk defa "Biz"i kapsayan "Ben",

Bütünün iyiliği için gücünü kullanan,

Güce ihtiyaç duymadan, içsel motivasyonla ve gelecek odağı ile hareket eden bir lider,

Şair gibi konuşan ve bilgisayar gibi düşünen...

2012 yılında Denge Merkezi ile 20 yıllık bir vizyon çalışması gerçekleştirmiştik. Bu çalışmada gördük ki, Türkler kendilerini bilen ve Dünyayı destekleyen insanlar. Atatürk'ün sözünde söylediği gibi; "Türkiye'den bir gün tüm dünyanın görebileceği, ışık yayan bir Güneş yükselecek."
Yeni İnsan'ın yaydığı ışık dalgaları Türkiye'den yükselmeye başladı. "Açık Dalgada Sörf " ve "Fısıltıları Dinlemek" Yeni insanın yetkinlikleri ve Yeni Çağın arkasındaki zeka.
Solonics 'in ortaya çıkış tarihçesi:

Spiral Dinamikler konusundaki ilk araştırmaları ve teorileri ortaya koyan Clare W. Graves çalışmalarını ilk defa 1978 yılında "Yetişkin bio-psiko-sosyal sistemlerin gelişimine dair aniden ortaya çıkan, dönüşsel, çift -spiralli model" olarak duyurmuştu.

Graves mentörlüğünde çalışan Don Beck ve Chris Cowan 1996 yılında, konuyu Spiral Dinamikler adı ile kavramlaştırdılar ve bilenen hale getirdiler.

Ken Wilber, 1998'de yazdığı Bütünsel Teori isimli kitabında Clare W. Graves 'in çalışmalarına yer verdi.

Christopher ve Sheila Cooke, Graves, Beck, Cowan ve Wilber 'in çalışmalarını, bu konudaki başka çalışmalarla tohumlar atan Buckminster Fuller, Arthur M. Young ve Howard Bloom'un çalışmaları ile harmanladılar ve "Yeni İnsan 'ın ortaya çıkışını destekleyen fikir ve değişim teorilerini hayata geçirmenin sanatı ve bilimi olarak tanımlanabilen Solonics'i oluşturdular.

GÜNCEL

Artık yazılarımızı ve eğitimlerimizi yeni web sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

GENİŞ İÇERİKLİ

Özgün ve geniş içeriğimizle bütün sorularınızın yanıtlarını kolayca bulabilir, İnsan'dan İNSAN'A yolculuğa çıkabilirsiniz.

KULLANICI DOSTU

Sizlerden aldığımız geri dönüşler neticesinde geliştirdiğimiz yeni web sitemiz kolay ve hızlı kullanımıyla sizlerle...

MOBİL UYUMLU

Özel mobil arayüzümüzle cep telefonlarınız ve tabletlerinizde de yanınızdayız.
Laptop Mockup

DENGE MERKEZİ’NDE GEÇEN BAHAR...

DENGE MERKEZİ'NDE GEÇEN BAHAR NELER YAŞANDI?
2015
İstanbul
7-9 Mart

4 Kadranlı Bütünsel Düşünme

İstanbul’da Uluslarası Erickson Eğitmeni, Kuantum Fizikçi Peter Stefanyi eğitmenliğinde, derin düşünme, sorular, sorgulamalar, yeni keşif ve yöntemler eşliğinde gerçekleşti.
“Gerçekten de zihin açıcı bir eğitimdi. Koçluk seansları için çok uygun yöntemler sunduğu gibi kişisel gelişime yönelik çok etkili araçlar da içeriyordu. Benim gibi Newton Fiziğinde takılıp kalmış biri için artık kuantum fiziği bir anlam ifade etmeye başladı.”
Osman Erk
“Çok karmaşık bir kuantum eğitimi ile karşılaşmaktan korkuyordum. Ama 4 Kadran eğitiminde, koçluk ve kuantum fiziği arasında kurulan bağ çok tatmin ediciydi. Bu eğitim koçluğumu ve bilime ilişkin bilgilerimi zenginleştirdi.”
Erkan Tozluyurt
Galeri için tıklayınız...
3-8 Nİsan
Kıbrıs

NLP Practitioner “DeğİŞİm ve Uygulama Atölyesİ

Katılımcılarımız, Dr. Zerrin Başer eğitmenliğinde, Susel Gelişim iş ortaklığı ile Girne’de NLP ile tanıştı.
“NLP her farkındalık sahibi insan tarafından alınması gereken bir eğitim. Hayatı çok kolaylaştırıyor ve mutluluğu yaşatıyor.”
Yıldırım Yiğitoğlu
“Günlük yaşamda da bunları uygulayabilmek ve yeniden doğan yeni ben ile tanışıp yaşamak harika.”
Evşen Emre
“NLP yaşamımdaki eksik bir parçanın tamamlanmasıydı.”
Özlem Demiray
İstanbul
14-15 Nİsan

ICF – 4. Koçluk Konferansı’ndaydık...

• Kongre Gümüş Sponsoru olarak standımızda kongre katılımcılarını ağırladık.
• 14 Nisan’da Dr. Zerrin Başer’in eğitmenliğinde gerçekleşen “Bütünsel Spiral Dinamikler” Çalıştayı 35 kişilik katılımla yoğun ilgi ve merak topladı.
• Değerli Erickson Koçu – Marsh Türkiye İK ve iletişim Genel Müdür Yrd. Nerhan Hepşen, süpriz olarak bestelediği “Koçluk Şarkısını” tüm kongre katılımcıları ile birlikte seslendirdi...
• Yaşam Ustası olarak anılan Christopher Nevill, “Güzel ve Çirkin” hikayesi ile Potansiyelin gerçekliğe dönüşmesi üzerine yaptığı konuşmayla bizleri etkiledi.
• Estima Araştıma’nın CEO’su Hasan Tanla, Koçluk dünyasına yönelik yaptıkları kapsamlı araştırmanın sonuçlarını bizlerle paylaştı. Bu araştırmaya göre, Türkiye’de hizmet veren koçların %30 oranla ilk sırada Erickson Coaching International’dan eğitim aldığı görünüyor.
• Koçluk kongresi bu yıl sanat ve spor dünyasında koçluğa yöneldi. Erickson koçlarından heykeltraş Mehtap Kubanzade ve tiyatro sanatçısı Betül Arım’ın da yer aldığı panel keyifli ve ilham verici paylaşımlara alan açtı.
• Üst düzey liderlerin gözünden koçluğun değerlendirildiği panelde Monier Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve bir Erickson koçu olan Daniş Navaro çarpıcı sorularla bizleri derin düşünmeye davet etti; “Yaptığın işi seviyor musun? Ya da sevdiğin işi mi yapıyorsun?” “Yaptığın işle var olma nedenin arasında bir bağ kurabiliyor musun?” “Hayatta ne yapmak istiyorsun?” “Kendini derinlemesine tanıyor ve seviyor musun?”...
21-23 Nİsan
İstanbul

İlİşkİ – Çİft Koçluğu EğİTİMİ

“İlişki Aile koçluğunun konuyu çok güzel bir şekilde ele alıp, farklı açılardan yaklaşarak gerekli metotları aktarması nedeniyle çok bütünsel ve faydalı olduğunu düşünüyorum.”
Ayşe Baytok
“Koçlukla ilgili daha önce öğrenilen yöntemlerin amaca hizmet eden ve yapılandırılmış şekliyle İlişki koçluğuna etkisini görmek ve bireyden çifte bu dokunuşun etkisini fark etmek harika bir deneyim oldu.”
Nazmiye Beşe Baytaz
Galeri için tıklayınız...
25-27 Nİsan
İstanbul

Bütünsel Beynİn 9 Alışkanlığı EğİTİMİ

Erickson Coaching International Kurucusu Dr. Marilyn Atkinson eğitmenliğinde, Denge Merkezi ev sahipliğinde, neşeyle öğrenerek, yeni bilgi ve deneyimlerle zenginleşerek gerçekleşti.
Galeri için tıklayınız...
21-23 Mayıs
İstanbul

Bütünsel Spİral Dİnamİkler EğİTİMİ

Christopher Cooke eğitmenliğinde ve Sheila Cooke kolaylaştırıcılığında gerçekleşen programda; katılımcılarımızla birlikte kendimize, topluma, dünyaya ve koçluğa yönelik olarak, “Dünya Değer Sistemleri” spiralinde derin bir yolculuk deneyimi yaşadık.
Galeri için tıklayınız...
ANKARA, İSTANBUL, İZMİR
NİSAN-MAYIS

Koçluğun Sanatı ve BİLİMİ Sertİfİka Programı

Erickson Koçluk Okulu olarak, Nisan ve Mayıs aylarında İstanbul, Ankara ve İzmir’de tamamlanan ve yeni başlayan “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” sertifika programıyla, Erickson Koçluk Ailemizi genişletmeye keyifle ve heyecanla devam ettik.
Galeri için tıklayınız...

“Denge Merkezİ’nde nasıl bİr eğİtİm deneyİmİ yaşadılar?”

Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifika Programı

1. ve 2. Modül - Ankara 2015
“Kendimi tanımak ve bilmek konusunda farkındalığım arttı. Organize, profesyonel, sıcak, ilgili ve eksiksiz bir organizasyon...” SERDAR SAVAŞ
“Çok güzel bir deneyim. Çok kaliteli bir eğitim ve eğitim kurumu... Koçluğun bir “Kazan-Kazan” program olduğunu anladım. Daha mutlu bir dünya için, umarım daha fazla kişi bu programdan faydalanır.” IŞIL ORKUN
“Tüme varım ve tümden gelim kurguları dahice hazırlanan, “ben”i gösteren bir eğitim. Hem kendinize hem de çevrenizdeki tüm insanlara etki edecek muhteşem bir dokunuş.” ESRA İNAN
“Zamanlama, fiziksel alan, materyaller, renkli güzel kağıtlar, kalemler, kartlar, güzleryüz, süpervizörler... herşey şahaneydi.” DİLEK SATIOĞLU
5200
KOÇLUK GÖRÜŞMESİ
232
EĞİTİM
2053
MUTLU MEZUN
33408
FİNCAN KAHVE

YENİ DÖNEMDE YENİ YENİDEN!

DENGE MERKEZİ YENİ DÖNEM EĞİTİMLERİ
2015
İstanbul
16-19 Eylül

KOÇLUĞUN SANATI VE BİLİMİ SERTİFİKA PROGRAMI / MODÜL 1

MODÜL – I : “Motivasyon Yaratma”
16-19 Eylül 2015 / 09:30 – 17:00
Eğitmen: Serra Çınar, PCC
Eğitim yeri: Denge Merkezi İstanbul
Ahmet Mithat Efendi cad. Süheyla Hanım apt. No:9/3 Fenerbahçe
4'er tam günlük, 4 modül eğitim ve sertifikasyon sürecinden oluşmaktadır. Sertifika programını tamamlayan katılımcılar, Erickson Coaching International onaylı ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) akredite Profesyonel Koçluk Sertifikası'na sahip olabilir. (ACTP)
Detaylı bilgi için tıklayınız...
03-09 Ekİm
İstanbul

NLP PRACTITIONER “DeğİŞİm ve Uygulama Atölyesİ”

03-09 Ekim 2015 (7 tam gün)
Eğitmen: Dr. Zerrin Başer, PCC
Eğitim yeri: Denge Merkezi İstanbul
Ahmet Mithat Efendi cad. Süheyla Hanım apt. No:9/3 Fenerbahçe
• 7 tam günlük bir eğitim sürecini kapsar.
• Eğitim sonunda “Erickson International NLP Practitioner” sertifikası verilir. Bu programda edindiği bilgileri kişi sadece kendi üzerinde uygulayabilir, ikinci kişilere uygulayamaz. (Eğitime katılan profesyonel koçlar için bazı teknikler, koçluk süreçlerinde de uygulanabilir.)
• Kişiye, NLP’nin ne olup olmadığını, beyin sistemlerinden hareketle bütünsel bir yaklaşımla, insanın sisteminin nasıl oluştuğunu, herkesin kendi sistemine yönelik iç dengesi ve uyumunu kurup oluşturabilmeyi, dolayısıyla güçlü bir “iç görü” farkındalığı sağlar. Bunun yanı sıra, “nasıl kendimde bir şeyleri istediğim yönde yönetebilirim?” sorusuna yönelik farkındalık oluşturur.
• Kişiye, geçmişten bugüne farkında olmadan veya olarak biriktirdiği ve bir türlü değiştiremediği birçok davranış ve yaklaşımını değiştirebilme potansiyelini kazandırır. Bir anlamda kendi arabasında şoför koltuğuna geçerek, farkındalıkla, bilerek, isteyerek ve gitmek istediği yolu belirleyerek arabasını kullanmasını sağlar. Bu eğitimle kişi, yaşamında kendi istediği şekilde kullanabileceği bilgi, araç ve yöntemleri öğrenmiş ve içselleştirmiş olur.
Detaylı bilgi için tıklayınız...
KAPADOKYA
16-19 EKİM

BİLİNÇ AŞAMALARI FARKINDALIĞI

16-19 Ekim 2015 (4 tam gün) / 09:30 – 17:00
Eğitmen: Dr. Zerrin Başer, PCC
Eğitim yeri: Kapadokya / Likya Lodge Otel
Bu eğitim kişisel farkındalığı arttırmaya ve kişinin kendi bilinç aşamalarında yolculuk yaparak kendini daha derinden tanımasına katkı sağlar. Kişi değerleri ve amacının daha derin deneyimsel bir süreçle farkına varır. Tamamen içsel bir öğrenme sürecidir. İnsan gelişiminde kullanılan haritaladan biri olan David Hawkins “Bilinç Aşamaları” skalasında deneyimsel bir yolculuğun yaşanmasını destekler.
Bu eğitime katılım için en az TASC modül 3’ü tamamlamış olmak gerekir. Koçluk konumunu derinleştirmeyi ve derin “Bütünsel İnsan” gelişimini destekler.
Detaylı bilgi için tıklayınız...
24-27 Ekİm
Ankara

KOÇLUĞUN SANATI VE BİLİMİ SERTİFİKA PROGRAMI / MODÜL 1

MODÜL – I : “Motivasyon Yaratma”
24-27 Ekim 2015 09:30 – 17:00
Eğitmen: Dr. Zerrin Başer, PCC
Eğitim yeri: Denge Merkezi Ankara
Filistin Caddesi Balcan apt. No: 26/5 GOP Ankara
4'er tam günlük, 4 modül eğitim ve sertifikasyon sürecinden oluşmaktadır. Sertifika programını tamamlayan katılımcılar, Erickson Coaching International onaylı ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) akredite Profesyonel Koçluk Sertifikası'na sahip olabilir. (ACTP)
Detaylı bilgi için tıklayınız...
İzmİr
11-14 KASIM

KOÇLUĞUN SANATI VE BİLİMİ SERTİFİKA PROGRAMI / MODÜL 1

MODÜL – I : “Motivasyon Yaratma”
11-14 Kasım 2015 09:30 – 17:00
Eğitmen: Dr. Zerrin Başer, PCC
Eğitim yeri: İzmir
4'er tam günlük, 4 modül eğitim ve sertifikasyon sürecinden oluşmaktadır. Sertifika programını tamamlayan katılımcılar, Erickson Coaching International onaylı ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) akredite Profesyonel Koçluk Sertifikası'na sahip olabilir. (ACTP)
Detaylı bilgi için tıklayınız...
02-04 Aralık
İSTANBUL

4 KADRANLI BÜTÜNSEL DÜŞÜNME - MODUL 2

02- 04 Aralık 2015 (3 tam gün)
Eğitmen: Dr. Peter Stefanyi
Eğitim yeri: Denge Merkezi İstanbul
Ahmet Mithat Efendi cad. Süheyla Hanım apt. No:9/3 Fenerbahçe
4 Kadranlı bütünsel düşünme tekniğinde derinleşmek, daha kapsamlı olarak deneyimlemek ve bilgilenmek isteyenler için tasarlanmıştır.
Programın ilk modülüne katılanlara açık, 3 tam günlük bir programdır.
İSTANBUL
06-08 ARALIK

4 KADRANLI BÜTÜNSEL DÜŞÜNME - MODUL 1

06-08 Aralık 2015 (3 tam gün)
Eğitmen: Dr. Peter Stefanyi
Eğitim yeri: Denge Merkezi İstanbul
Ahmet Mithat Efendi cad. Süheyla Hanım apt. No:9/3 Fenerbahçe
“Dört Kadranlı Bütünsel Kuantum Düşünme Eğitimi” doğrusal olmayan, çok katmanlı öğrenmeye dayalı ve gerçekliğe bütünsel bir pencereden bakarak “Bütünsel İnsan” gelişimini hızlandıran 3 tam günlük bir eğitimdir. Bu eğitim, koçun “koç konumunu” doğal olarak güçlendirirken zihnin algılanan gerçekliğe yönelik esnekliğini arttırır. Bu eğitim koçların kişişel gelişimini desteklemenin yanı sıra dönüşümsel koçluk teknikleri öğrenmelerine de katkı sağlar. Katılımcıların yaratıcı ve farklı düzlemde düşünebilme potansiyellerini açığa çıkarmak üzere deneyimsel olarak beynin düşünme süreci üzerinde çalışılır. Kuantum düzleminin gizemli alanına bakmak ve düşünce sistemi ve evrenin paradoksal yapısını kavramak üzere kuantum fiziği metaforik olarak ele alınır.
Bu eğitime katılım için koç olma zorunluluğu yoktur. Dünyaya ve yaşama beynin düşünme ve algılama sisteminden bakabilme ve kuantum düşünme yaklaşımlarını öğrenmeyi ve koçların derin dönüşümsel koçluk yöntemleri edinmelerini sağlar.
09-15 Ocak
ANKARA

NLP PRACTITIONER “DeğİŞİm ve Uygulama Atölyesİ”

09-15 Ocak 2016 (7 tam gün)
Eğitmen: Dr. Zerrin Başer, PCC
Eğitim yeri: Denge Merkezi Ankara
Filistin Caddesi Balcan apt. No: 26/5 GOP Ankara
• 7 tam günlük bir eğitim sürecini kapsar.
• Eğitim sonunda “Erickson International NLP Practitioner” sertifikası verilir. Bu programda edindiği bilgileri kişi sadece kendi üzerinde uygulayabilir, ikinci kişilere uygulayamaz. (Eğitime katılan profesyonel koçlar için bazı teknikler, koçluk süreçlerinde de uygulanabilir.)
• Kişiye, NLP’nin ne olup olmadığını, beyin sistemlerinden hareketle bütünsel bir yaklaşımla, insanın sisteminin nasıl oluştuğunu, herkesin kendi sistemine yönelik iç dengesi ve uyumunu kurup oluşturabilmeyi, dolayısıyla güçlü bir “iç görü” farkındalığı sağlar. Bunun yanı sıra, “nasıl kendimde bir şeyleri istediğim yönde yönetebilirim?” sorusuna yönelik farkındalık oluşturur.
• Kişiye, geçmişten bugüne farkında olmadan veya olarak biriktirdiği ve bir türlü değiştiremediği birçok davranış ve yaklaşımını değiştirebilme potansiyelini kazandırır. Bir anlamda kendi arabasında şoför koltuğuna geçerek, farkındalıkla, bilerek, isteyerek ve gitmek istediği yolu belirleyerek arabasını kullanmasını sağlar. Bu eğitimle kişi, yaşamında kendi istediği şekilde kullanabileceği bilgi, araç ve yöntemleri öğrenmiş ve içselleştirmiş olur.
Detaylı bilgi için tıklayınız...

“WORLD GAME” TÜRKİYE KONFERANSI

05 Aralık 2015

İstanbul
Değer odaklı bir dünya ve insan potansiyelini ortaya çıkarmak için; koçluk aracı ile bir diğerine adeta görünmez ağlarla bağlanmışcasına çalışan insanları desteklemek ve bir diğerinin etkisini, sinerjisini fark etmek adına farkındalık yaratma yolcuğunun adıdır.
Her koç; yaptığı koçluklar ve projeleri ile birçok kişide, organizasyonda, kurumda farkındalık, değişim ve dönüşüm yaratmaktadır. Ayrıca farkında olarak ya da olmayarak benzer yaklaşımları kullanan pek kişi de insanların, değerlerinin bilinci ile yaşadıkları ve bilgeliğin egemen olduğu bir dünya için çalışmaktadır.
Yerel etkileri global düzyeye taşımak üzere Erickson Coaching International’ın kurucusu Marilyn Atkinson tarafından ilk kez resmi olarak 2012 yılında Londra'da düzenlenen bir konferansla koçlar ve “Dünya Oyuncuları” bir araya gelerek birlikte “BiZ”liği ortaya çıkarmaya başlamışlardır.
2014 yılında ikinci toplantıya Türkiye istanbul’da ev sahipliği yaptıktan sonra meşale hemen her ülkede, koçların öncülüğünde yakılmaya başlamıştır.
Bir sonraki Global World Game Konferansı Nisan 2016'da Bali - Endonezya ev sahipliğinde gerçekleşecektir.
Amaç; her katılımcının, yaptığı her şeyin aslında büyük dünya oyununa olan katkısını fark etmek, büyüme ve gelişmeyi, katkı ve katılımı ölçmek, insanların birliğinin oluşturacağı büyük “BiZ”i fark ederek ayrımsız katkı ve katılımın etkili gücünü deneyimlemektir.
World Game Türkiye'de tüm koçlarla birlikte olabilmek dileği ile...